24 lutego 2013

Kurs: Ekspozycja bez tajemnic, szczegóły…

Bez wątpienia najbardziej popularny kurs fotograficzny kiedykolwiek oferowany w Internecie. Teraz po raz pierwszy po polsku! Kurs ten jest po części oparty na światowym bestselerze Bryana Petersona zatytułowanym “Ekspozycja bez Tajemnic” (tytuł oryginału “Understanding Exposure”). W każdej co tygodniowej lekcji studenci odkrywają często zagmatwane i onieśmielające dla początkujących tajniki ekspozycji fotograficznej.

Jak potwierdzają tysiące studentów z całego świata, Bryan i jego metody nauczania sprawią, że skomplikowane zagadnienia ekspozycji fotograficznej staną się łatwe do uchwycenia dla każdego! Już w pierwszej lekcji zrozumiesz istotną różnicę pomiędzy poprawną, a kreatywnie poprawną ekspozycją, co na zawsze odmieni Twoje podejście do fotografii i natychmiast znacząco podniesie jakość Twoich fotografii.

Ponadto, również już w pierwszej lekcji, poznasz jak łatwo jest fotografować w pełnym trybie ekspozycji manualnej, co da Ci niesamowitą kontrole nad ekspozycja nawet w najbardziej skomplikowanych warunkach oświetlenia. Poprzez unikalny styl nauczania Bryana i niezwykle pouczające recenzje Twoich fotografii, które uzyskacie od instruktorów, będziesz mile zaskoczony jak szybko zrozumiesz zależności pomiędzy wartością przysłony (f/stop), czasem naświetlenia i ustawieniem ISO. A może masz problemy z dokładnym zrozumieniem głębi ostrości i jej kreatywnej roli w fotografii?

A czy wiesz jaką JEDNĄ wartość przysłony należny wybrać, aby uzyskać największy kontrast i ostrość Twoich ekspozycji fotograficznych? Czy znasz dwa ustawienia przysłony, które zagwarantują Ci, że tło fotografii pozostanie w rozmazanej tonacji?

Czy znasz JEDNĄ wartość przysłony, która w połączeniu z odpowiednim obiektywem zagwarantuje Ci głębię ostrości od jednego metra do nieskończoności? Jeśli Ci się zdarza wykonywać fotografie, które nie są w 100% udanymi ekspozycjami LUB do końca nie rozumiesz dlaczego niektóre zdjęcia wychodzą a inne nie, ten kurs jest właśnie dla Ciebie.
Czy miałeś kiedyś szansę odkryć niezwykle ekscytujący świat fotografii ruchu? Ten kurs nauczy Cię wszystkiego co dotyczy kreatywnego wykorzystania czasu nastawienia migawki do uzyskania fascynujących ekspozycji począwszy od zamrożenia akcji, panoramowanie, aż po tworzenie efektu ruchu.


Czy wiesz jak dokonywać pomiaru światła fotografując zachód słońca, śnieżny zimowy krajobraz, czy tez widok miasta po zmierzchu? Ten kurs - gwarantujemy to - pokaże Ci dokładnie jak tego dokonać, aby zawsze i wszędzie uzyskać perfekcyjną ekspozycję.

Kurs ten, miedzy innymi, obejmuje następujące tematy:

 • Podstawy ekspozycji
 • Mierniki światła
 • Przysłonę i czas naświetlania
 • Techniki izolacji obiektów z tła
 • Kreatywne wykorzystanie przysłony 
 • Panoramowanie
 • Zamrażanie akcji
 • Symulowanie efekut ruchu
 • Różne techniki uzyskiwania efektu ruchu ('zoomowanie' i inne)
 • Uzyskiwanie poprawnej ekspozycji 
 • Nastrój i światło
 • Trudne ekspozycje
 • Jeszcze trudniejsze ekspozycje
 • Szary świat widziany okiem miernika światła
 • Kreatywną ekspozycję, bez granic
 • ...i wiele innych ekscytujących tematów!

Główne tematy lekcji:

Lekcja 1: Podstawy ekspozycji fotograficznej
Lekcja 2: Prawidłowa przysłona i czas naświetlania
Lekcja 3: Prawidłowa kreatywna przysłona
Lekcja 4: Właściwy czas naświetlania - panoramowanie i zamrożenie akcji
Lekcja 5: Oddawanie i sugerowanie ruchu
Lekcja 6: Pomiar światła
Lekcja 7: Trudne ekspozycje
Lekcja 8: Filtry polaryzacyjne / filtry szare / pomiar światła w trudnych ekspozycjach
Lekcja Gratis 1: Połówkowe (gradacyjne) filtry szare
Lekcja Gratis 2: ‘Anty-ND‘ / Przeciwieństwo filtra szarego czyli celowe niedoświetlenie

plus 22 filmów wideo

plus wiele innych fantastycznych sekretów profesjonalnych fotografów...


Wymagania dotyczące kursu:
Aparat fotograficzny - cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania.


Fotografuj z głębi serca! Fotografuj świadomie! A najważniejsze FOTOGRAFUJ!™ 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza