24 lutego 2013

Kurs: Lampa błyskowa bez tajemnic

Jak mówi stare powiedzenie,” Nie ma fotografii bez światła”. Często mamy dużo światła, ale nie zawsze tam gdzie najbardziej potrzebujemy. Na szczęście lampa błyskowa jest zawsze, kiedykolwiek jej potrzebujemy. Ale prawdę powiedziawszy, dzisiejsze flesze są tak zaawansowane, że nawet profesjonaliści mają czasami problemy.

Czy wiesz jak uniknąć czerwonych oczu? Czy wiesz jak mieszać światło zastane ze światłem lampy błyskowej? Dlaczego jak robisz zdjęcie z fleszem to połowa zdjęcia jest czarna? Czy wiesz jak zamrozić ruch używając lampy błyskowej? Czy wiesz jak wykonać wielokrotną ekspozycję z fleszem? Co to znaczy błysk jako światło wypełniające? Co to znaczy pierwsza i druga kurtyna i kiedy jej używamy? Jak uniknąć aby pomieszczenie, w którym twoje dziecko ma urodziny było całkowicie czarne? Jak uniknąć tych brzydkich odbić światła jakie towarzyszą przy robieniu zdjęć z fleszem? Czy chciałbyś wykonywać profesjonalnie wyglądające zdjęcia ślubne? Dlaczego ostre światło w południe nie przeszkadza robieniu zdjęć portretowych profesjonalistom?

Nauczysz się wykonywać lepsze zdjęcia portretowe, zarówno rodzinne jak i służbowe. Jeśli chciałbyś wykonywać zdjęcia ślubne, to techniki poznane na tym kursie zdecydowanie pomogą Ci w wykonywaniu o wiele lepszych zdjęć.

Jeśli lubisz się bawić i eksperymentować, to nauczysz się jak zamrozić scenę sportową z użyciem lampy błyskowej, podświetlić namiot czy uzyskać kolorowe efekty świetlne. Po ukończeniu tego intensywnego kursu i wykonaniu wielu zadań domowych, będziesz wiedział jak wykorzystać i używać flesza w praktyczny i kreatywny sposób.

Dołącz do uczniów światowego fotografa i nauczyciela Bryana Petersona i przeżyj przygodę w świecie flesza. Nie doznasz już więcej niepokoju i niejasności związanych z fleszem.

Ten kurs jest przygotowany aby odpowiedzieć Ci na te i na wiele innych pytań oraz zmienić Cię z nowicjusza na fleszowego eksperta. Omówimy wszystkie podstawy: teoria światła i flesza, używanie flesza na i obok aparatu, rozumienie mocy flesza i poprawne operowanie mocą flesza, czas naświetlania a przesłona oraz ich wpływ na błysk flesza. Oczywiście poznasz wszystkie tajniki posługiwania się wszystkimi trybami flesza zarówno TTL/ETTL, automatycznym jak i ręcznym; dowiesz się jakie są różnice pomiędzy błyskiem bezpośrednim a błyskiem odbity; jak zmiękczyć światło flesza; jak używać filtrów na lampę błyskową. Ten kurs nie byłby kompletny gdybyśmy nie podzielili się z Tobą wiedzą i umiejętnością mieszania błysku lampy błyskowej ze światłem naturalnym, bez względu na to czy chcesz wykonywać prosty portret, sport ekstremalny, czy po prostu kwiaty w ogrodzie. Bryan i Małgorzata obiecują Ci najbardziej informacyjny, wnikliwy, przydatny i ogromnie kreatywny kurs lampy błyskowej, jaki jest oferowany w całym Internecie!Opis kursu:

Lekcja 1 – Wprowadzenie- Podstawy lampy błyskowej
Omówimy podstawową zasadę działania flesza, wytłumaczymy relację pomiędzy czasem naświetlania a przysłoną oraz ich wpływ na błysk flesza. Omówimy również jak ustawić flesz używając zarówno trybu TTL/ETTL, automatycznego jak i ręcznego oraz jak synchronizować flesz. Wytłumaczymy, co to jest liczba przewodnia, kąt odbicia oraz prawo odwrotnej proporcjonalności.

Lekcja 2  – Użycie flesza na aparacie

Wprowadzenie do użycia flesza na aparacie z wykorzystaniem światła wypełniającego, błysku odbitego, oraz błysku zmiękczonego. Przyjrzymy się czerwonym oczom, wielokrotnej ekspozycji oraz dodatkowym akumulatorom do lampy błyskowej.

Lekcja 3  –  Użycie flesza zdjętego z aparatu

Przyjrzymy się technikom używania lampy błyskowej nie zamontowanej na aparacie, uwzględniając efekt pierwszej kurtyny, światło główne a wypełniające, dyfuzor, softbox, odległość flesza od fotografowanego obiektu, zdalne sterowanie fleszem i używanie pilotów.

Lekcja 4 – Fascynacja i wyzwania związane z posługiwaniem się fleszem

Omówimy kilka łatwych zastosowań matematycznych przy bardziej zaawansowanym stosowaniu lampy błyskowej

Lekcja 5   – Myślenie kreatywne, część 1.

Mieszanie światła naturalnego ze światłem lampy błyskowej, dodawanie lub odejmowanie światła naturalnego.

Lekcja 6  – Myślenie kreatywne, część 2.

Używanie filtrów na lampę błyskową, fotografowanie ruchu, przedłużanie czasu naświetlania, pokazywanie emocji i ruchu na zdjęciach z lampą błyskową.


Wymagania do kursu:

Aparat cyfrowy lub na film; znajomość i umiejętność posługiwania się aparatem; zewnętrzna lampa błyskowa; dobre zrozumienie czasu naświetlania, przesłony oraz ISO przy robieniu zdjęć w świetle naturalnym bez flesza (jeśli brakuje Ci tej wiedzy to zapraszamy na kurs „Ekspozycja bez tajemnic”, który zapozna Cię bardzo dokładnie z tymi zagadnieniami fotografii).

Fotografuj z głębi serca! Fotografuj świadomie! A najważniejsze FOTOGRAFUJ!™ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz