13 maja 2013

Konkurs fotograficzny: „Kwiaty inaczej”

Jest wiosna i co może być bardziej przyjemnego niż fotografowanie kwiatów czy bardziej ogólnie roślin pobudzonych do życia po długiej zimie?

W tym miesiącu mamy dla Was ekscytujący konkurs: „Kwiaty inaczej”. Chodzi nam o oryginalne podejście do tematu fotografii kwiatów (roślin). Wygra ten obraz, który jest oryginalny w podejściu do tematu i wychodzi poza standardowe fotografie, których są chyba setki milionów. Oryginalny pomysł, kreatywność i egzekucja liczą się tutaj dużo bardziej niż posiadany sprzęt. Przyjmiemy fotografie z jakiegokolwiek aparatu, nawet komórki, jeśli tylko spełnią one warunki konkursu.

Załączamy kilka przykładów, które być może będą dla Was inspiracją.
Tym razem mamy dwie fantastyczne nagrody: 
1) najlepsza fotografia wygra książkę Bryana z autografem, 

2) spośród wszystkich uczestników konkursu wylosujemy jedną osobę (nie musi to być zwycięzca konkursu), która otrzyma recenzję nadesłanych 3 fotografii przez Bryana Petersona (będzie to bardzo uczciwa, rzeczowa, szczegółowa i bardzo obiektywna ocena Twoich fotografii, identyczna z taką jaką oferujemy w naszej Szkole Perfekcyjnej Fotografii w naszych kursach (PPSOP.pl). Rzec jasna, ze wszystkie nadesłane fotografie opublikujemy na Facebooku naszej szkoły. 


Serdecznie zapraszamy. Termin nadsyłania prac to 20 czerwca, 2013. Konkurs rozwiążemy 30 czerwca.

Warunki konkursu:
  1. Pragniemy podkreślić, że najważniejsze dla nas są pomysł i kreatywność, a nie posiadany sprzęt fotograficzny. Dobra fotografia obroni się sama i zachwyci odbiorcę bez względu na to, czy została wykonana telefonem komórkowych, aparatem kompaktowym, czy zaawansowaną lustrzanką z najwyższej półki.
  2. Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres e-mailowy: info@ppsop.pl; każda fotografia powinna zawierać krótki opis (jak i gdzie została wykonana, jakim sprzętem, podaj parametry ekspozycji  napisz dlaczego zgłaszasz właśnie tę pracę). Opis jest bardzo ważny, bo zmotywuje cię do świadomego wyboru najodpowiedniejszego, nieprzypadkowego obrazu.
  3. Wszystkie nadesłane fotografie, spełniające kryteria tematyczne konkursu, opublikujemy na facebookowym profilu naszej szkoły. Od każdego uczestnika konkursu przyjmiemy nie więcej niż trzy zdjęcia.
  4. Nagrodzimy jedną z nadesłanych fotografii, a jej autor otrzyma książkę Bryana Petersona z autografem. Zastrzegamy sobie prawo nieprzyznania nagrody lub nagrodzenia kilku prac.
  5. Nadesłane zdjęcia powinny być oryginalne i wykonane specjalnie na ten konkurs. Chcemy cię w ten sposób zmotywować, abyś wyszedł z domu i po prostu fotografował, a nie przeglądał swoje archiwum komputerowe, by dopasować jakąś pracę.
  6. Prosimy o nadsyłanie wyłącznie zdjęć twojego autorstwa – pod którymi chętnie się podpiszesz. Publikacja na stronie naszej szkoły może przynieść ci spory rozgłos J.
  7. Na fotografie czekamy do końca dnia 20 czerwca 2013 r. Zwycięzcę przedstawimy 30 czerwca 2013.
  8. Do każdej fotografii dołącz informację o prawach autorskich; informację tę możesz „wypalić” na samych zdjęciach; umieścimy ją w opisie prac na naszym facebookowym profilu. Podaj swoje imię i nazwisko (lub pseudonim), które umieścimy przy fotografii.
  9. Nadesłanie fotografii na konkurs oznacza jednocześnie zgodę na ich publikację na naszym profilu na Facebooku, blogu i stronie internetowej oraz w innych materiałach Perfekcyjnej Szkoły Fotografii (www.PPSOP.pl). Oczywiście ty zachowujesz wszelkie inne prawa autorskie do zgłoszonych obrazów. 
Nie przestawaj fotografować!
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – pytaj!
1 komentarz: