Instruktorzy


BRYAN PETERSON


Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Bryan jest prawdziwym pasjonatem fotografii i posiada niezwykły dar zarażania swą pasją wszystkich, których napotyka na swej drodze. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania, stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. Czyni to zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego studenta - czy to czytelnika jego znakomitych książek, czy to uczestnika warsztatów plenerowych, czy też kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie swą działalność już wiosną, 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: „Ekspozycja bez tajemnic”, „Kreatywna fotografia bez tajemnic”, „Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic”, „Czas naświetlania bez tajemnic”, „Fotografia portretowa bez tajemnic”, czy też najnowszej pozycji: „Kompozycja bez tajemnic”, wydanych w Polsce przez łódzkie Wydawnictwo Galaktyka.Prace Bryana można oglądać na jego  stronie internetowej a a aktualne projekty na FACEBOOKu.MAREK DUDKA


Marek fotografuje praktycznie od ‘zawsze’, a ściślej od kiedy otrzymał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smena Symbol (pomimo, że było to gdzieś w ‘zamierzchłych’ czasach lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś z znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo a ciemnię zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni fotograficznej.

Ma nadzieje, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ten ostatni raz.

Marek uwielbia fotografować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży, gdzie może łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Szczególne miejsce w jego sercu znajduje fotografia dzieci. Marek uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie, na przykład na Karaibach, USA, Hawajach, Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indii, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studio fotograficznego, a Europą (głównie Polską). Współpracuje z Bryanem Petersonem od 2008 roku.
MAŁGORZATA TYMIŃSKA Małgorzata pasjonuje się fotografią od dziesięciu lat a swoje umiejętności fotograficzne doskonaliła pod okiem światowych fotografów takich jak Bryan Peterson, Joe Baraban, Kathleen Clemons oraz Chris Hurtt. Swoje zainteresowanie fotografią rozwinęła dzięki licznym podróżom, wrażliwości, umiejętności postrzegania i aktywności sportowej. Małgosia uwielbia podróżować i taką fotografią też się zajmuje, wykorzystując każdą wolną chwilę na podróże i uwiecznianie pięknych chwil na zdjęciach. Małgosia uwielbia przyrodę, sport i wyzwania. Realizowała swoje fotograficzne projekty w takich krajach jak Brazylia, Wenezuela, Karaiby, Indie, Egipt, Hiszpania, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Austria, Szkocja i oczywiście Polska. Łącząc zamiłowanie do fotografii oraz nauczania, Małgosia uwielbia dzielić się z innymi swoją wiedzą i pomagać innym doskonalić swój warsztat fotograficzny.

Zdjęcia Małgosi możecie zobaczyć na jej stronie www.malgorzatatyminska.com.


PATRIK BANAS


Patrik jest wieloletnim miłośnikiem fotografii i brał udział w wielu warsztatach fotograficznych prowadzonych przez  wybitnych fotografów w USA. W wolnym czasie pracuje jako instruktor i prowadzi indywidualne kursy fotograficzne. Patrik współpracuje z Bryanem od ponad 3 lat i jest wielkim zwolennikiem jego metod nauczania i stylu fotografii. Patrik pochodzi ze Słowacji, mieszkał pięć lat w Pradze, wiele lat w USA, a obecnie mieszka w Lozannie, w Szwajcarii. Prace Patryka można znaleźć na  stronie internetowej a aktualne projekty można śledzić na BLOGu lub na profilu FACEBOOKa.

MONIKA BANAS


Monika zaczęła fotografować w wieku dziewięciu lat aparatem Zenit. Od tego czasu fotografia jako hobby zawsze było częścią jej życia. Po przeprowadzce za 'wielką wodę' zajęła się fotografią bardziej poważnie. Uczestniczyła w wielu warsztatach fotograficznych prowadzone przez wybitnych fotografów w USA, ukończyła również wiele kursów w Szkole Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona by później pracować jako instruktor w tejże szkole. Od przeszło trzech lat zajmuje się fotografią profesjonalnie specjalizując się w fotografii rodzinnej, zwłaszcza noworodków, niemowląt i dzieci. W wolnej chwili oddaje się różnym projektom fotograficznym. Monika uwielbia fotografować obiektywem Nikona f/1.4.Mieszka i fotografie w Szwajcarii. Jej prace można znaleźć na stronie internetowej www.pixien.com a informacje na temat aktualnych projektów www.facebook.com/pixienphotographyNajlepsze miejsce do nauki fotografii w Internecie!